fbpx

Сосема нов PIAGGIO PORTER NP6 Кафуле и киоск на три тркала Piagio Ape Прочитај повеќе Флексибилен и функционален Piaggio Porter Прочитај повеќе

Контактирај не

Возила

Нов PIAGGIO PORTER

Пристигна новиот PIAGGIO PORTER NP6. Атрактивен, динамичен, флексибилен, со врвни перформанси и еколошки карактеристики.

Piaggio Porter

Главните предности на Piaggio Porter се практичноста, компактните димензии, импресивните димензии за утовар и економичноста.

Piaggio Porter Кипер

Киперската изведба на Porter се одликува со неговата флексибилност и агилност и со одлични својства (капацитет) на товарање

Piaggio Ape Classic

Моделот APE Classic е еден од најлегендарните претставници на палетата на PIAGGIO Commercial возила со три тркала. 

Piaggio Ape 50

Легендарниот модел на три тркала на Piaggio, кој одлично се снаоѓа во руралните средини, а е брз и ефикасен во градскиот метеж.

Piaggio Ape Calessino

Ape Calessino е специјален вид на возило, со посебно дизајнирани детали кои го прават лесно препознатлив во целиот свет.

МАЛИ ДИМЕНЗИИ. ВРВНИ ПЕРФОРМАНСИВРВНИ, ИТАЛИЈАНСКИ КОМЕРЦИЈАЛНИ ВОЗИЛА. НА ТРИ И ЧЕТИРИ ТРКАЛА

За Piaggio Commercial

Piaggio Commercial е специјална дивизија на PIAGGIO Group специјализирана за производство и дистрибуција на лесни комерцијални возила на три и четири тркала. 

Возилата на Piaggio Commercial се класифицирани како товарни возила, за кои имате право на повраток на ДДВ.

Од 2020 година, возилата на Piaggio Commercial можете да ги набавите, одржувате и сервисирате во Аутомакедонија.

Често поставувани прашања

Oвластен увозник, дистрибутер и сервисер на товарните возила од гамата на PIAGGIO Commercial е Аутомакедонија АД Скопје.

Возилата на Piaggio Commercial можете да ги видите во салонот на Аутомакедонија во населбата Кисела Вода во Скопје, на ул. Борис Трајковски 21

Аутомакедонија може да Ви понуди специјални понуди за финансирање – кредит, финансиски и оперативен лизинг во соработка со домашните банки и лизинг компании.

Најнови вести

 • Претставен новиот PIAGGIO Porter NP6

  Италијанскиот производител на комерцијални возила, го претстави на јавноста сосема новиот PIAGGIO Porter, кој наскоро се очекува да пристигне и во нашата земја. Новиот Porter e компактен, флексибилен и идеален за секојдневна употреба во урбаните средини. Може да се избере во фабричка изведба – како шасија, комерцијално возило со отворен товарен сандак или кипер, а

  18/02/2021
 • Piaggio Ape Calessino

  Одличен, авантуристички транспортер Ape Calessino е специјален вид на возило, со посебно дизајнирани детали кои го прават лесно препознатлив во целиот свет. Едноставниот дизајн, перфектно во линија со нео-класичниот стил, е само една од причините зошто Ape Calessino, и повеќе од 70 години од своето раѓање, продолжува да изненадува, изнудува емоции, не само при возењето, туку и на

  09/07/2020
 • Возилата на Piaggio во Скопје

  Првите возила на PIAGGIO Commercial се веќе во Скопје, во салонот на Аутомакедонија во населбата Кисела Вода. Во продолжение, првите фотографии од најпопуларните модели – PORTER (во киперска изведба и изведба со отворен товарен бокс) и популарниот, комерцијален – APE.

  09/07/2020
 • Аутомакедонија увозник на PIAGGIO Commercial

  PIAGGIO Commercial во Македонија Дата: 11.21.2019 Aутомакедонија АД Скопје, со гордост објавува дека во 2019 година, официјално започнува со реализацијата на уште еден нов проект. Потпишан е договор за соработка (ексклузивно дилерство) со PIAGGIO Commercial Vehicles, дел од Италијанската групација PIAGGIO. Дивизијата PIAGGIO Commercial, e производител на лесни комерцијални возила, со вкупна бруто маса до

  09/07/2020

Комплетно решение за Вашиот бизнис

Флексибилни товарни возила со 3 и 4 тркала, со многу можности за надградба.

 • Возила на лагер
 • Финансиски понуди прилагодени на Вашите потреби
 • Комплетна поддршка и сервис

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ.

Имате прашања или Ви треба понуда за возило, финансирање, сервис или резервни делови? Нашите продажни и сервисни консултанти го очекуваат Вашиот повик и mail и Ви стојат на комплетно располагање.